wtorek, 24 lipca 2012

Bo w życiu działa się pomimo deszczu

Najskuteczniejsi znajdują swoje pasje otwierając się na okazje, a robią to stając się nadzwyczaj dobrymi w tym co robią.

Bo tak naprawdę zazwyczaj stawiamy sprawę na głowie - czekamy aż coś nas zainteresuje żeby zacząć się tym zajmować. Tymczasem najczęściej pasja budzi się w nas kiedy robiąc coś najlepiej jak potrafimy widzimy rezultaty naszych działań. Tak - pasja budzi się do życia poprzez działanie. Mogę rozglądać się wokół spod daszku czekając aż deszcz przestanie padać, ale w ten sposób przeżyję życie jako widz - bo w życiu działa się pomimo deszczu. Trzeba zakasać rękawy i zacząć działać - i co dziwne może się okazać że deszcz jest wspaniałym doznaniem - tak jak ja kiedyś odkryłem że lodowaty wiatr może być rozkosznie ciepły.

Podstawową strategią w szukaniu pasji jest działanie - robisz coś i dopiero w działaniu przekonujesz się czy jest to twoja pasja, czy jest to ścieżka obdarzona sercem. Jeśli nie, porzucasz ją i robisz coś innego - i tak do skutku. Jedynie zakasanie rękawów i działanie może dać ci pewność że odnalazłeś pasję - lub że musisz szukać dalej. To o niebo lepsze niż stanie pod daszkiem i czekanie do zas..nej śmierci aż warunki będą doskonałe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz